Odwiedziło nas:

Liczniki internetowe

wtorek, 15 lutego 2011

Mała OliwiaSpotkaliśmy na swej drodze małą śliczną dziewczynkę .Ma na imie Oliwka urocze maleństwo- uśmiechnieta pogodna ksiezżniczka.Dziewczynka urodziła się z bardzo poważną wadą nóżki . Zdesperowani rodzice ,kochający nad życie małą Gwiazdeczkę zaczęli szukać pomocy ; cudem udało im się skontaktować ze światowej sławy specjalistą w tej dziedzinie ,który dał wielką szansę na normalne życie ich córci .
Maiłam przyjemność poznać Panią Kasię, mamę Oliwici .Rozmawiałyśmy w przerwie podczas rehabilitacji ,której była poddawana jej córcia.Pani Kasia opowiedziała nam historię ukochanej córeczki :

Oliwia urodziła się 29.03.2010 z wrodzoną wadą układu kostnego – PFFD (niedorozwojem kości udowej prawej nóżki, hipoplazją prawego biodra, defektem stref wzrostowych w prawej nóżce). W tej chwili różnica w długości między nóżkami wynosi ok. 9 cm. Wraz z wiekiem wada będzie się powiększać. Oliwia marzy o tym, aby móc stanąć kiedyś na obu nóżkach, biegać, tańczyć, jeździć na rowerku i robić to, co jej rówieśnicy.
Szansą na całkowite wyleczenie jest seria skomplikowanych zabiegów operacyjnych i wydłużających kość udową wykonanych w USA przez wybitnego ortopedę mającego ogromne sukcesy i doświadczenie w leczeniu dzieci z PFFD - Dr. Dror Paley. W Polsce możliwości leczenia tego typu schorzenia są bardzo ograniczone. Dr. Dror Paley jest wybitnym, znanym i cenionym na całym świecie specjalistą. Z sukcesem wyleczył ponad 500 dzieci z PFFD, z różnych krajów świata. Opracował własne, innowacyjne i skuteczne metody leczenia. Po konsultacji medycznej naszej córeczki Dr. Paley dał nam nadzieje na wyleczenie i przywrócenie pełnej sprawności nóżce Oliwki. Plan leczenia zakłada: operację korekcji stawu biodrowego, wyprostowania kości udowej i stawu kolanowego między 2 a 3 rokiem życia, kolejne trzy operacje wydłużające kość udową w 4, 8 i 12 roku życia. Na każdym etapie planowane jest wydłużenie kości udowej o 8 cm. Planowany jest również zabieg zatrzymania wzrostu zdrowej nóżki o około 5 cm, aby w ten sposób wyrównać długość obu nóżek. Wszystko to powinno być wykonane w ściśle określonym wieku aby wykorzystać naturalny wzrost dziecka. Koszt dwóch pierwszych zabiegów: rekonstrukcji stawu biodrowego oraz wydłużania kości udowej to ponad 200 tyś dolarów! Jest to kwota, której sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić.
Dlatego błagamy o pomoc i wsparcie poprzez przekazanie 1% podatku lub darowizny na leczenie naszej córeczki. Bez specjalistycznego leczenia w wieku dorosłym różnica w długości nóżek Oliwci może wynieść nawet 35 cm.
Chcielibyśmy pomóc naszej ukochanej córeczce, nie chcemy by cierpiała ,będziemy starali się i zrobimy co waszej mocy by nasza Oliwcia miała szansę na leczenie.
Niemożliwe byłoby żebyśmy my jako rodzice nie próbowali pomóc naszemu skarbowi ,nie wybaczylibyśmy sobie tego nigdy ,że nie podjęliśmy próby pomocy naszej córce. Wiemy ,wierzymy w to ,że dzięki ludziom dobrej woli nasza szansa na najlepsze jutro dla naszej córeczki się ziści .
Jesteśmy świadomi, że przed nami bardzo wyboista trudna do pokonania droga pełna problemów ,łez ale i uśmiechów naszej wracającej do zdrowia córeczki .Przejdziemy tę drogę wspólnie dla niej …kochamy ją nad życie .Jest naszym największym promyczkiem
http://www.oliwiapukas.blogspot.com/

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110215/LUBLIN/341988018

Prosimy bardzo o 1 % podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać dane:
KRS: 0000037904 w rubryce Cel szczegółowy 1%: 11802 PUKAS OLIWIA.
Dla poszczególnych formularzy odpowiednio:
PIT 36- poz. 309, PIT 36L – poz. 107, PIT 37 – poz. 126,
PIT 38 – poz. 60, PIT 28 – poz. 128
Jest to bardzo ważne, gdyż tylko w ten sposób pieniążki trafią na konto Oliwki

Darowizny prosimy kierować na konto Fundacji:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Koniecznie z dopiskiem: 11802 PUKAS OLIWIA- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.